Yhteystiedot
Puheenjohtaja
Tuija Vahtero
Raitalammintie 10 as 7 14300 Renko
040-5391579
tuija.vahtero(a)gmail.com
Kesäkonsertti Könnölän Matkailutilalla ke 9.7.2025
Konserttiin järjestää Rengon yhdistys yhteiskuljetuksen bussilla. Bussi Kappelitien pysäkin kautta klo 16.35. Rengon Cafe Raparperi lähtö klo 16.40. Paluu klo 21 mennessä.
Ilmoittautumiset ja tiedustelut 13.6. mennessä Erja 050 3008306. Kerro mahd allergioista.
Hinta 57e sisältää bussin, lipun ja väliaikakahvit. Maks Rengon yhdistyksen tilille FI33 5680 8940 0163 21.
Tilaisuus on sisätiloissa tilan Juhlanavetassa.
Lauantain toivotut 90v.
Oli aika, jolloin radio oli kodin keskipiste. Putkiradion vihreä valo kutsui uutisten, hartauksien, urheilun, kuunnelmien ja muun kulttuurin pariin.
Oli aika, kun lauantain siivous, leipominen ja saunominen järjestettiin niin, että yhtään minuuttia ei hukattu Lauantain toivottujen kuuntelusta. Konsertin pianisti Seppo Hovi tarinoi kustakin laulusta, mutta vasta sitten, kun olette hiljaa mielessänne muistelleet niiden nimiä ja tekijöitä, ehkä alkuperäisiä esittäjiäkin.
Mari Palo, sopraano
Hannu Lehtonen, baritoni
Seppo Hovi, piano ja tarinat